KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16165291
nr 1616 5291
Erik Rudestad
(1899-1977), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 1965, "Sommarbris, Runmarö skärgård". Olja på pannå, 22x27 cm, yttermått inklusive ram: 32x36 cm
Erik Rudestad, svensk målare född i Stockholm 1899, död 1977.
Utrop:
500 kr
Såld:
600 kr
måndag 29 april 2024
kl 20:37:10
100 kr
200 kr
250 kr (Budbetjänt)
300 kr
350 kr (Budbetjänt)
400 kr
450 kr (Budbetjänt)
500 kr
Erik Rudestad
Läs mer om Erik Rudestad